Teoks on saanud ka Grillfest 2016.

Toidulaada lava kandis tänavu sponsori "Thai Choice" nime, samal põhjusel olid kõik publikumängud kantud sponsori kaubamärkidest. Osalejaid jagus kõikidele mängudele, vaatamata ilmataadi tujudele.


Kogu päeva keetis head ja paremat peakokk Urmas Salmu, kes tänavu koostas kahele päevale jaotunud esinejate valiku ja programmi kui terviku.
Heli ja korraldus Meediamaania OÜ.


Tänavu, küll jaheda ja vesise ilmaga, ettekantud kultuuriprogramm sisaldas Pärnust või maakonnast pärinevaid ja mitmekülgse valdkonnaga esinejatest. Ei puudunud memmedest rahvatantsijad ega noored breikarid, lisaks kõigile ka "Korvpalliklubi Pärnu" tantsutüdrukud, kes kossumeeste mängudel publikut tiivustavad ja silmailu pakuvad.


Ju pidas ilmavana õigustatuks, et neljandat korda järjest, päikesega seda nädalavahetust kaunistada lihtsalt ei saa. Tegijad ei teinud aga sellest välja ja nii tantsisid Toidulaada lavalaudadel paljajalu idamaiselt naiselikud kõhutantsijad "Hessa". Laval või tantsuplatsil osalesid kahel päeval Folkloorirühm "Kaasike", vokaalansambel "Nõianeitsid", "Rubensi tüdrukud", "Inna Sulg Esinemiskunstide Kooli" lapsed.


Laupäeval tõmbas külm ja vihmane pealelõuna kriipsu nii mõnegi esineja plaanidele, esinemas käisid aga Folkloorirühm "Mesilane", Toidukultuurist vaimustund Jaak Känd, kes kandis rahvale kandikul ette toiduluulet ja ärksaid mõtteid grillimisest. Muusikutest esines laval "Silent Vincent" alias Lauri Peeters ja kogu platsi puhus puhtaks enam kui kahekümneliikmeline Kaitseliidu Pärnumaa Maleva puhkpilliorkester "Saxon", kelle solistiks oli Peeter Kaljumäe. Alljärgnevalt üks fragment esinemisest.

 
UA-34877332-1